Profesyonel İlaçlama Hizmeti!

Ev – Villa ilaçlama

Haşere ve fare problemlerinin en çok yaşandığı alanlar evlerdir. Yaşantımızın önemli bir kısmını evlerimiz oluşturmaktadır. Evlerimizin hijyenik ve sağlıklı ortamlar olması ailemiz, evcil hayvanlarımız ve eşyalarımız açısından oldukça önemlidir.

Haşere ve farelerin evlerimizde yer alarak gezinmeleri daima ailemizi, evcil hayvanlarımızı ve eşyalarımızı tehlike altına almaktadır. Çünkü böcek ve fareler çok sayıda mikrop taşıyarak çeşitli sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olan canlılardır. Evlerimizi bu zararlı canlılardan her zaman korumanın en etkili ve güvenli yolu profesyonel ilaçlama firmaları tarafından sağlanan ev ilaçlama uygulamaları ile mümkün olmaktadır. Ev ilaçlaması evlerinizi bu zararlı canlı türlerinden koruyabilecek en faydalı yöntemdir.

 Eve Giren Haşere Türleri

  • Amerikan hamam böceği, tahtakurusu, sinek, çıyan, Alman hamam böceği,  kene, pire, tahtakurdu, bit
  • Hamam böceği, kalorifer böceği akrep, örümcek, kakalak, tatarcık, sivrisinek, tesbih böceği, kulağakaçan böceği, karafatma
  • Lağım faresi, çatı faresi, fındık faresi, pamuk faresi, ev faresi mite, tatarcık, güve, eşek arısı,  yılan, mayt, halı böceği, uyuz böceği
  • Sıçan, kertenkele, gümüş böceği, yaban arısı, karınca, salyangoz, çekirge, kırkayak, akar, ağaç kurdu

Böcekler Eve Neden Girer

Haşere ve fare türlerinin neredeyse hepsi evlerimize kadar ulaşan canlılardır. Evlerinizin kirli veya temiz olması haşerelerin evlerinizde bulunması için bir neden değildir. Çünkü bu canlılar kirli veya temiz bütün alanlarda barınmayı seven canlılardır. Bu zararlı canlıların evlerimize girmelerinde çeşitli nedenler yer almaktadır. Genellikle doğa ortamında barınan haşere ve fare türleri hava şartlarının değişmesine bağlı olarak yuvalarının bozulması veya sıcak ortam aramaları nedeniyle yaşam alanlarımıza ulaşmalarına neden olmaktadır. Haşere ve farelerin evlerimize girmelerindeki en büyük neden ise aç kaldıkları zamanlarda keskin koku alma duyuları sayesinde, evlerimizde bulunan yiyecekleri keşfederek ulaşma arzularıdır. Özellikle fareleri evlerinize çekmemek için kapılarınızın önüne çöp bırakmamalısınız. Evlerinize çeşitli yollardan giriş yaparak yer edinen böcek ve fare türlerine karşı mutlaka konut ilaçlaması yaptırmalısınız.

Ev İlaçlama Yöntemleri

  • Sıvı ilaçlama
  • Kokulu ilaçlama
  • Kokusuz ilaçlama
  • Jel ilaçlama

Ev ilaçlama firmaları evleri haşerelere karşı ilaçlamak için güvenli ve profesyonel yöntemler geliştirmişlerdir. Ev ilaçlama uygulamalarında çeşitli ilaçlama yöntemleri kullanılmaktadır. Alternatif seçenek sunan ilaçlama yöntemleri sayesinde evlerinizi terk etmeden ve eşyalarınızı dışarı çıkarmadan pratik sistemlerle ev ilaçlama uygulamaları gerçekleşmektedir.

Sıvı İlaçlama

Sıvı ilaçlama yöntemi kokulu ve kokusuz olmak üzere iki şekilde uygulanmaktadır. Buharlama yöntemi ile uygulanan sıvı ilaçlama yöntemi, böceklerin saklandığı en zor alanlara bile etki ederek koruma sağlar. Sıvı ilaçlama yöntemi uygulanan alanları 2-3 saat kapalı tutmanız gerekir. Sonrasında uygulama yapılan alanı yarım saat havalandırdıktan sonra güvenle kullanabilirsiniz.

Kokusuz ilaçlama yöntemi genellikle toplu yaşam alanlarında çoğunlukla uygulanmaktadır. Kokusuz ilaçlama yöntemi uygulama esnasında yaşam alanlarınızdan ayrılmanıza gerek yoktur. Özel olarak tasarlanan kokusuz ilaçlar koku barındırmadığı için işyeri ve evlerde çoğunlukla uygulanmaktadır. Kokusuz ilaçlama daire ilaçlama uygulamalarında sıkça kullanılmaktadır.

Kokulu böcek ilaçlama ise, kendine has bir kokusu sahiptir. Bu ilaçlar insan ve çevre sağlığına zarar vermeyecek şekilde özel olarak üretilmiştir. Kokulu ilaçlama yöntemi uygulanırken açıkta kalan mutfak eşyalarınızın üzeri örtülmelidir. İlaçlama uygulaması esnasında yaşam alanlarınızı 3-4 saat gibi bir süreç girmemelisiniz. İlaçlama yapılan alan iki saat havalandırıldıktan sonra güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Jel ilaçlama

Jel ilaçlama, böcek ilaçlama uygulamalarında en pratik uygulanan yöntemlerden biridir. Haşerelerin yuva yaptığı alanlara küçük parçalar halinde enjekte edilen jel ilaçlar böceklerin jel yemi yedikten kısa bir süre sonra etkisiz hale gelmesini sağlamaktadır. Bu böcek ilaçlama yöntemi sırasında yaşam alanlarınızı terk etmenize ve temizlik yapmanıza gerek kalmaz. Jel ilaçlama tekniği ev ilaçlama uygulamalarında kolaylık sağlayan ve çok tercih edilen bir yöntemdir.

Böceklerin Zararları

Böceklerin vermiş olduğu çeşitli zarar vardır. Ev ortamında barınan böcek ve fareler mikroplarını eşyalarımıza, kıyafetlerimize kadar bulaştırarak çeşitli hastalıkların yaşanmasına neden olurlar. Tahtakurdu, güve gibi haşere türleri evlerimizde yer alan mobilya, eşya ve kıyafetleri kemirerek zamanla kullanılmaz hale gelmelerine neden olurlar.

Böceklerden insanlara veba, cilt hastalıkları, alerjik reaksiyonlar, verem, tifüs, dizanteri, sıtma, humma gibi önemli hastalıklar bulaşmaktadır. Ev ilaçlama uygulamaları bu gibi zararlarla baş edebilmenin en profesyonel yoludur.

Konut ilaçlama Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Ev İlaçlama yapılacağı zaman seçim yapacağınız firma çok önemlidir. Ev ortamı direk temas alanımız olduğu için kullanılan ilaç ve ilaçlama yöntemleri insan sağlığına zarar vermeyecek ilaçlar ve yöntemler doğrultusunda uygulanmalıdır. Evde yaşayan çocuk ve yaşlılar göz önünde bulundurularak ilaçlama planı hazırlanmalıdır. Evlerinizde haşere ve farelerin girebileceği açık yerleri onarmanızda fayda vardır. Haşere ve farelerin giriş sağlayabileceği cam kırıkları, kapı kırıkları, duvar çatlakları, parke araları, kırık su boruları, pencere pervazları gibi hasarlı alanlar onarılarak kapatılmalıdır.

Anadolupest böcek ilaçlama kurulduğu günden beri insan ve çevre sağlığına önem vermeyi en önemli değer edinmiştir. İnsan ve çevre sağlığına zarar vermemek için tüm ilaçlarımız TSE etiketli ürünlerden haşere türüne özel olarak belirlenerek seçilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve garantili hizmeti ekonomik ev ilaçlama fiyatları ile sunan firmamız daima Müşterisinin yanında yer almaktadır. Firmamız tarafından gerekli eğitimleri alan alanında uzman ev ilaçlama personelimiz ilaçlama uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Evlerinizde uygulanan ilaçlama sonrasında yapılan çalışmanın raporu çıkartılarak müşterilerimize teslim edilmektedir.

Ev ilaçlaması hizmeti almak istediğiniz vakit iletişim numaralarımızdan 7 gün 24 saat hizmet sağlayan Müşteri Temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. Müşterilerimizin dileği gün ve saatte randevu almalarını sağlayan Naturelpest böcek ilaçlama açık ve kapalı tüm alanlara profesyonel hizmet sunmaktadır.

Call Now Button