Profesyonel İlaçlama Hizmeti!

OTEL – PANSİYON İLAÇLAMA

Otel – Pansiyon ilaçlama

Oteller genellikle tatil veya iş seyahati amaçlı kullanılan toplu yaşam alanlarındandır. Bir otelin güvenilirliği ve hijyeni ise otelde kalmak isteyenlerin önem verdiği konuların başında gelmektedir. Özellikle, otelin kalabalık yaşanan bir alan olması ve genellikle iyi ısıtılması sonucu haşereler için iyi bir ortam yaratmaktadır. Ayrıca, toplu yaşanılan bir yer olması dolayısıyla da sürekli dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir müşteri tarafından gözlenen bir kir veya bir haşerenin nasıl güven kaybı yaratacağı düşünüldüğünde otel ilaçlama işinin ne kadar gerekli olduğu bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Ancak, sözü edilen ilaçlama için etrafta güvenlik tedbirlerinin alınması da bir o kadar önemli bir konudur.

Oteller toplu yaşamdan doğacak hastalık epidemilerini önlemek amacıyla periyodik olarak otel ilaçlama şirketleri tarafından ilaçlanması gereken alanların başında gelmektedir. Genellikle sözü edilen ilaçlamalar birkaç farklı uygulama şeklinde yürütülse de toplu uygulamaların yapıldığı da görülmektedir. Bahsedilen ilaçlamalardan ilki böcek, kemirgen ve tüm haşerelerin ortamdan uzaklaştırılmasını amaçlamaktadır. Genel olarak bu ilaçlama türü kakalak, hamam böceğitahtakurusu, bahçede bulunan tarımsal zararlı böcekler ve fare, kene gibi haşereler için kullanılmaktadır. Haşere ilaçlamadan sonra gerekli ilaçlama türü hem haşerelerin etrafa bıraktığı mikroplardan hem de toplu yaşamdan doğan hijyen kaybından korunmak için dezenfektanlarla yapılan ilaçlamalardır. Bu iki ilaçlama otel ilaçlama uygulamalarının bel kemiğini oluşturmakta ve periyodik olarak uygulamayı gerektirmektedir.

Yukarıda anlatılan temel ilaçlamaların yanında bir de ihtiyaç duyulduğu anda yapılan ilaçlama türleri vardır ki, bunlar depolarda yapılan fumigasyon, su depolarının dezenfeksiyonu şeklinde sıralanabilir. Fumigasyon özellikle depolanan yiyeceklerde oluşabilecek zararlılar için uygulanırken, su depolarında yapılan dezenfeksiyon ilaçlamaları sudan bulaşan hastalıklar yönünden tam bir koruma sağlamaktadır. Görüldüğü gibi otel ilaçlama işi oldukça kapsamlı bir iştir ve kesinlikle profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilmelidir. Profesyonel ekiplerin ise insan ve çevre sağlığını tehlikeye atmamak adına sağlık ve tarım bakanlığından onaylı alet ve ilaç kullanması önemlidir. Ancak, yine de bu kadar tedbir otel gıda ve hayvancılık bakanlığı tarafından kontrol edilmesi ve yanlış uygulama yapılması durumunda yaptırım uygulanması oldukça önemlidir.

Call Now Button