Profesyonel İlaçlama Hizmeti!

HASTANE İLAÇLAMA

Hastaneler insanların sağlıklarını geri kazanabilmelerini sağlamak için hizmet veren kuruluşlardır. Dolayısıyla bu kuruluşların ev, işyeri, otel ve bunun gibi yerlerden daha temiz olması oldukça önemlidir. Temiz olmayan veya haşereler ile  mücadele konusunda profesyonel uygulama yapılmamış bir hastane hastalara sağlık hizmeti vermek dışında onları daha da sağlıksız hale getirebileceğinden hiç istenmeyen bir durumdur. Bu durumda hastane ilaçlama hizmetlerine olan ihtiyaç daha da su yüzüne çıkmakta ve daha anlamlı hale gelmektedir. Çünkü hastaneler insan sayısı bakımından çok kalabalık olduğu için ve ayrıca hastane binaları büyük olabildiği için haşereler, böcekler ve etrafta hastalıklardan kaynaklanan mikroplar gibi zararlıların bu ortamları seçmeleri son derece doğaldır.

Hastanelerde hastalara yemek verildiği için bu yemeklerin yapıldığı mutfaklar başta olmak üzere birçok hastane servisi haşere ve mikropların işgali ve tehdidi altında hastalarına hizmet vermek zorunda kalabilir. Özellikle bu alanlarda insan sağlığı çok hassas bir durumda olduğu için hastane ilaçlama işlemi son derece titiz bir şekilde yapılmalıdır. Hastanelerde ilaçlama işlemi yapacak ekipler belki de tüm ilaçlama yapan ekiplerden daha tecrübeli ve daha dikkatli olmalıdır. Bir hastane ilaçlama firmasına müracaat edildiğinde ilaçlama uygulamasını yapacak olan elemanlar ilgili hastaneye gelip bir ön değerlendirme yapmalı, hastane içinde nerede hangi tür zararlıların ve mikropların olabileceği, bu zararlıların nerelerde üreyebileceği gibi sorulara cevap aramalıdır.

Çünkü baştan sona kaliteli bir programlama yapmadan hastane gibi ortamlar asla kalıcı olarak dezenfekte edilemezler. Bu durumda hastane personelinin ve özellikle hastaların sağlıkları tehlikeye atılmış olur. Bu yüzden ilaçlama yapacak ekipler mümkün mertebe dikkatli ve bilgili olmalıdır. Hastane ilaçlaması yapacak firmalar tecrübeli ve kaliteli elemanlar çalıştırmanın yanı sıra son teknoloji ürünü ilaçlar kullanmalıdırlar. Kullanılan bu ilaçlar muhakkak Sağlık Bakanlığı onaylı olmalı, ruhsatı olmayan ilaçlar kesinlikle uygulama dışı bırakılmalıdır. Hastane ilaçlama sırasında dikkat edilecek bir diğer husus da etrafta daima hastane personeli ve hastalar bulunacağı için zarar vermeyecek ilaçlama yönteminin seçilmesi gereğidir. Sözü edilen duruma en uygun ilaçlama ise kokusuz ilaçlama şeklidir. Bilindiği gibi bu ilaçlamada ilaçlama yapılacak alanın boşaltılmasına gerek yoktur.

Call Now Button